Menu

Nasze Małe Wyprawy

Chwile i pamięć ludzka jest ulotna...dlatego postanowiłam opisać nasze małe wyprawy w góry by zachować choć trochę wspomnień tych pięknych lecz ulotnych chwil. Przygodę z górami tak na bardziej poważnie bo trudno tutaj mówić o jakichś profesjonalnych wyprawach rozpoczęliśmy końcem 2014 roku od Doliny Pięciu Stawów. Wcześniej zdarzały się małe wycieczki typu Morskie Oko czy też Gęsia Szyja, bez jakiegoś przygotowania sprzętowego - jak spojrzę na swoje stare zdjęcia i widzę sandały sportowe na moich stopach, to trochę ogarnia mnie śmiech i zarazem przerażenie. W ramach usprawiedliwienia dodam, iż tak było w 2009 r. podczas wycieczki do Morskiego Oka i Czarnego Stawu pod Rysami. Potem dłuuugo nie było nic, aż w końcu postanowiliśmy wyruszyć do Doliny Pięciu Stawów i Morskiego Oka. I tak się to zaczęło...

11.05.2017 Częstochowa

naszemalewyprawy

Pomysł wycieczki rowerowej rodził się już od dość dawna, ale ciągle był problem z jego realizacją. A to pogoda niesprzyjająca, a to znowu przeziębienie...ciągle coś.

W końcu udało się wyznaczyć termin. Początkowo chcieliśmy zrobić pętlę wokół Tatr ale ze względu na przedłużającą się zimę i odrobinę więcej problemów organizacyjnych, postanowiliśmy jechać w Polskę. Naszym celem stała się Częstochowa.

Wsiedliśmy do pociągu i pojechaliśmy do Katowic. Na dworcu byliśmy o 8:30 i od razu wyruszyliśmy dalej by jak najszybciej opuścić miasto.

Nawigacja prowadziła nas przez: Będzin, Dąbrowę Górniczą, Siewierz, Jastrząb i potem już do Częstochowy.

 

BeztytuuMój pomiar zakończył się właśnie w miejscowości Jastrząb, gdyż padła mi bateria...

Nasza podróż wyniosła około 110 km a ich przejechanie zajęło nam w granicach 10 godzin.

Poniżej kilka zdjęć z cudownej trasy.

DSCI0208

 DSCI02101

 DSCI0219

DSCI0223

DSCI0229

DSCI0228

DSCI0237

DSCI0231

 DSCI0247

DSCI0255

DSCI0257

Częstochowa to przepiękne zadbane i klimatyczne miasto.

 

© Nasze Małe Wyprawy
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci